Film wprowadzający do konferencji GrafConf 2023

Toruń,
CKK Jordanki

2 września 2023

Konferencja dla projektantów, ilustratorów i twórców stron

Weź udział w GrafConf i spotkaj się ze znajomymi z branży!

Podczas wykładów i warsztatów skupiamy się na praktycznych zagadnieniach związanych z tworzeniem identyfikacji wizualnej, projektowaniem stron oraz szeroko pojętą ilustracją. Omawiamy także problemy i wyzwania dotyczące prowadzenia własnego biznesu czy pracy w branży kreatywnej.

Jacek Kłosiński podczas GrafConf 2019
 1. Prelekcje i warsztaty pełne wiedzy i inspiracji

  Przedstawiciele czołowych polskich agencji, praktycy z wieloletnim doświadczeniem i specjaliści z okołograficznych dziedzin opowiadają o realiach pracy w branży i technikach, z jakich korzystają

 2. Konsultacje, wystawy i strefa wystawiennicza

  Oprócz wykładów, uczestnicy mogą wziąć udział w bezpłatnych konsultacjach, obejrzeć towarzyszące konferencji wystawy, zapoznać się z ciekawymi produktami i uzupełnić swoją książkową biblioteczkę

 3. Okazja do nawiązania kontaktów i afterparty

  Networking, to jedna z ważniejszych części spotkań i konferencji. Przyjazna atmosfera GrafConf sprzyja nawiązywaniu znajomości zarówno podczas przerw, jak i na pokonferencyjnym afterparty

882
miejsca na sali wykładowej
4
edycja konferencji
8
prelegentów z różnych dziedzin
9
praktycznych warsztatów

Prelegenci

Na scenie gościmy doświadczonych projektantów, ilustratorów i osoby związane z branżą kreatywną.

Emilia Dziubak
Emilia
Dziubak

Emilia opowie o procesie powstawania postaci w książkach dla dzieci. Pokaże, w jaki sposób identyfikować się z tworzonymi przez siebie bohaterami i jak sprawić, aby potrafił to zrobić odbiorca.

Jacek Walesiak
Jacek
Walesiak

Jacek opowie o tworzeniu koncepcji kreatywnych. Gdzie szukać inspiracji? Jak opowiadać o swoich ideach tak, żeby ktoś się w nich zakochał. Jak nie tworzyć generycznych pomysłów – a dlaczego czasem warto je tworzyć? Czy trzymanie się jednego stylu to dobra droga, czy pułapka?

Mateusz Machalski
Mateusz
Machalski

Mateusz podczas swojej prelekcji opowie o półświadomym budowaniu swojej marki osobistej, która zaowocowała wieloma ciekawymi projektami i współpracami. Będzie to historia zarówno jasnych, jak i ciemnych stron pracy na własnych zasadach jako niezależny projektant.

Lena Mitkowa
Lena
Mitkowa

Lena opowie o tym, czym jest strategia i pozycjonowanie marki oraz czy naprawdę jej potrzebujemy (i do czego). Odpowie na pytania, na ile strategię można nagiąć oraz jak bardzo zarzyna ona design. Zdradzi także stawki rynkowe i realne koszty strategii (albo jej braku).

Kuba Rutkowski
Kuba
Rutkowski

„Make logo bigger again.” O przezabawnych feedbackach, fakapach we wdrożeniu, bolączkach pracy z klientem, o syndromie deadline'u i stresie podczas prezentacji, o decyzyjności, a raczej jej braku.

Emil Tybura
Emil
Tybura

Esej o ewolucji z grafika w komputerowca. Emil opowie o rozwoju kariery w web designie, o tym jak zamiast szotów na Dribble’a stawiać funkcjonalne produkty no-code, ale też o tym czy GPT wygeneruje nam bezrobocie.

Tomasz Maciąg
Tomasz
Maciąg

Tomasz pokaże case study z głębokiej przebudowy procesu rebrandingu dla bardziej złożonych projektów. Opowie o wyzwaniach i doświadczeniach z drogi w kierunku mocno strategicznego i powtarzalnego podejścia.

Magdalena Miernik
Magdalena
Miernik

Magda opowie o tym, na co zwrócić uwagę projektując logo, które będzie można zarejestrować jako znak towarowy. Opowie o najczęstszych problemach projektantów w tym zakresie i najlepszych ich rozwiązaniach.

Bożena Cichecka
Bożena
Cichecka

Bożena opowie jak jej obraz stał się art brandingiem i o tym, że jeśli sztuka nie jest sprowadzana do roli dekoracji, to może otoczyć markę abstrakcyjnymi, emocjonalnymi i intelektualnymi wartościami.

Beata Kurek
Beata
Kurek

Beata opowie o tym, kim są i jak pracują najlepsi polscy projektanci liternictwa, oraz jakie ich praktyki możemy przełożyć na własną pracę. Prelekcja jest efektem researchu przeprowadzonego w ramach pracy doktorskiej. I co najważniejsze - nie analizuje liternictwa będącego jedynie koncepcją, tworzonego for fun, na insta, ale to, które istnieje w realnym projekcie, odpowiada briefów i konkretnym komunikatom.

Marta Potempa
Marta
Potempa

Marta podzieli się swoją perspektywą na projektowanie graficzne dla branży kryptowalut. Skupi się na strategiach wizualnych, które budują zaufanie i lojalność użytkowników. Podzieli się sposobami, jak zaangażować odbiorców w świecie blockchain, jednocześnie przyciągając wzrok inwestorów i entuzjastów.

Adam Lapko
Adam
Lapko

Adam podzieli się poradami na temat tego, jak odfiltrować współprace, które nie będą dla nas korzystne. Wykona szybki przegląd i analizę najbardziej toksycznych maili z jego kilkunastoletniej kariery jako ilustratora.

Spotkajmy się w Toruniu

Czekamy w CKK Jordanki

Konferencja organizowana jest w unikalnym i niezwykle inspirującym budynku Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki.

Wykłady odbywają się na wygodnej, wielopoziomowej sali, która umożliwia dobrą widoczność sceny wszystkim uczestnikom.

Dodatkowego uroku wydarzeniu nadaje też piękne miasto, w którym się odbywa. Toruńska starówka to miejsce, w którym czuć historię na każdym kroku.

Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki

Masz jakieś pytania?

 • GrafConf 2023, podobnie jak latach poprzednich, odbędzie się w nowoczesnych wnętrzach Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki przy alei Solidarności 1-3 w Toruniu. Wykłady przeprowadzone zostaną w przestronnej Sali Koncertowej mogącej pomieścić 887 osób. Do dyspozycji uczestników będzie także Sala Kameralna, gdzie prezentowali się będą nasi partnerzy, trzy sale konferencyjne, w których odbędą się warsztaty, a także trzypiętrowe foyer. Więcej informacji na temat samego miejsca znajduje się tutaj.

 • Konferencja trwać będzie od godziny 10.00 do 19.30. Rejestrację rozpoczniemy o 9.00.

 • Bilet na GrafConf można kupić jedynie za pośrednictwem naszej strony. Aby to zrobić, należy udać się na stronę kup bilet, wybrać ilość biletów, jakie chcemy kupić, a następnie postępować zgodnie z instrukcjami.

 • Tak, przygotowaliśmy specjalne zniżki dla grup liczących więcej niż 5 osób. Aktualne ceny znajdziesz na stronie kup bilet.

 • Na GrafConf 2023 wystąpi co najmniej 8 zaproszonych przez nas prelegentów, którzy poruszać będą tematy związane z z tworzeniem identyfikacji wizualnej, strategią, projektowaniem stron, ilustracją oraz prowadzeniem własnej firmy. Dodatkowo na godzinę scenę oddamy wyłonionym wcześniej uczestnikom, którzy poprowadzą 10-minutowe lightning talks, czyli szybkie prelekcje na wybrany przez nich temat. Więcej informacji na temat prelegentów znajdziesz tutaj.

Sponsor platynowy
Antalis
Sponsor złoty
Wacom
Eizo
Drukomat
Fooz
Sponsor srebrny
XPPen
Logitech
Kopernik
Partnerzy i patroni medialni
Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej
SAR - Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej
IBRA Instytut Brandingowy
The Brief - co znosi psychika grafika
Studio Gamut
Fontable
by Zebza
Pierogarnie Stary Młyn
Projekt Nano

Zapisz się do newslettera i nie przegap żadnej konferencyjnej informacji!

Ta strona korzysta z plików cookie. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z Polityką prywatności.